IHC Night Birds Přerov – IHC Slavia Praha 4:9

Slavia obhájila loňský titul.

Slavia obhájila loňský titul.Po roce obhajoba titulu.

6.10.2015, Redakce

Mužské finále začali lépe hráči Brna, kteří se dokázali dostat v zápase jako první do vedení. Slavia se ale po obdrženém gólu nevzdala. Zlepšila svou hru, začala lépe kombinovat a ještě v první čtvrtině zápas otočila. I druhá čtvrtina byla hodně vyrovnaná, oba týmy se snažily kombinační hrou dostat na dostřel soupeřovy brány. Příliš jim to ale nevycházelo. Ujaly se jen střely Černocha (Slavia) a Kubicy (Brno). Proto i po druhé čtvrtině držela Slavia jednobrankový náskok nad svým soupeřem. Třetí čtvrtina byla o poznání jiná, než části předcházející. Oběma týmům se začalo střelecky dařit, k vidění bylo celkem šest branek. Čtyřikrát se prosadili sešívání, dvakrát jihomoravané. Slavia tak před poslední čtvrtinou navýšila svůj náskok na třígólový. V poslední části se slávisté soustředili na obrannou fázi a začali dělat chyby. Brno toho dokázalo využít a snížit opět na rozdíl jediné branky. Závěr zápasů byl tak pořádné drama. Slavia s vypětím všech sil svůj náskok nakonec ubránila a obhájila tak loňský titul.