IHC Night Birds Přerov – IHC Slavia Praha 4:9
1.kolo, neděle 26.4.2015
IHC Slavia Praha - Čerti Kladno  5:8  (1:5, 4:3)
Branky a nahrávky: 18. Černoch (Kadeřávek, Sochůrek), 22. Kadeřávek (Černoch), 29. Sladkovský (Černoch), 37. Sladkovský (Černoch), 39. Martínek (Kern) – 1. Drobný, 11. Drobný (Novotný), 12. Janeček (Balcar), 17. Keller (Černý), 20. Drobný (Balcar), 21. Fikáček (Novotný), 31. Černý, 38. Janeček. Rozhodčí: Jílek, Klouček. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 90. Průběh utkání: 0:4, 1:6, 3:6, 3:7, 4:7, 4:8, 5:8.
IHC Slavia Praha: Sochůrek – Vojtela, Martínek, Mrkvička, Kadeřávek – Černoch, Kern, Sladkovský
Čerti Kladno: Melančin – Fikáček, Černý, Novotný, Balcar, Janeček – Švec, Keller, Jakubůrek, Drobný, Kubík

Komentář k zápasu

Úvod utkání vyzněl lépe pro Čerty, kteří se ihned v první minutě dostali do rychlého vedení. Z levé strany si najel Jiří Drobný a nekompromisní střelou zavěsil pod horní tyč. V následné přesilovce se dostal ke střele z pravého kruhu Černoch, ale jeho pokus Melančin zlikvidoval. V oslabení dostal kotouč na vrchol kruhu Jiří Drobný a jeho dělovka skončila za Sochůrkem.

O minutu později se opět mohli z branky radovat Kladenští. Balcar poslal kotouč na volného Václava Janečka, který se příliš dlouho nerozmýšlel a střelou pod vyrážečku zvýšil vedení svého celku. V 17. minutě se dostal před brankou k odraženému puku Marek Keller, který už následně bez problému propasoval puk za slávistického brankáře.

V 18. minutě se dočkala Slavia snížení. Vše začalo rozehrávkou Sochůrka, který vyhodil puk na Kadeřávka. Ten ještě poslal kotouč na Jiřího Černocha, který následně přesně z pravého kruhu zakončil. V závěrečné minutě první části se zásluhou Jiřího Drobného dostali Čerti opět do čtyřbrankového vedení. I druhou část začali lépe Kladenští. Po třiceti jedna vteřinách se prosadil krásnou a přesnou střelou od modré Pavel Fikáček.

Netrvalo dlouho a Slavia se dostala opět na rozdíl čtyř branek. Černoch poslal kotouč na Patrika Kadeřávka, který se se svoji střelou nemýlil a snížil. V 25. minutě dostal nabito mezi kruhy Kern, ale jeho střela mířila nad. Ve 29. minutě se dostala Slavia do rychlého protiútoku, který zakončoval z těsné blízkosti Lukáš Sladkovský.

Přesně v čase 31:00 se radoval z branky Matěj Černý, který zachytil orzehrávku slavistického brankáře a následně nekompromisně zakončil do odkryté branky. Ve 35. minutě dostali Kladenští možnost přesilové hry 4 na 2, ale po velkých šancí ji zužitkovat nedokázali.

Ihned poté, co se Slavia dostala do plného počtu, udeřila. Černoch poslal kotouč na Patrika Sladkovského, který z těsné blízkosti snížil na 7:4. Po chvilce se ale Kladno dostalo znovu do čtyřbrankového vedení, když se dostal do úniku Václav Janeček, který krásně zakončil pod horní tyč.

V závěru se opět podařilo Slavii Kladno dotáhnout. Viktor Martínek zakončil po skrumáži přesně.