IHC Night Birds Přerov – IHC Slavia Praha 4:9

Slávisté o gól podlehli Pardubicím. Nastoupila i posila z Británie!

Slávisté o gól podlehli Pardubicím. Nastoupila i posila z Británie!P R A H A - Slávisté o gól podlehli Pardubicím. Sešívaní sice od začátku prohrávali, avšak dlouho drželi s Východočechy krok. Utkání nakonec rozhodl gól Jana Buchteleho, který v utkání zaznamenal hattrick. Nastoupila i posila z Británie - veterán Andrew Sillitoe.

ne 25.5., Jakub Janoušek

7.kolo, sobota 24.5.2014
IHC Slavia Praha - Střída Sport Pardubice  4:5  (0:1, 3:2, 1:1, 0:1)
Zápis o utkání ke stažení
Branky a nahrávky: 14. Loskot, 18. Mrňa (Loskot, Kafka), 21. Kafka (Mrňa), 33. Wurm (Tondr) – 9. Buchtele (Brož), 17. Fiala, 22. Buchtele (Šťastný), 25. Buchtele (Šťastný), 37. Buchtele (Brož). Rozhodčí: Jílek, Svoboda. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0 Diváci: 52. Průběh utkání: 0:1, 3:2, 1:1, 0:1.
IHC Slavia Praha: Brabec – Černoch, Sem, Tondr, Čížek, Malý, Sillitoe – Kafka (C), Loskot, Mrňa, Wurm, Krudenc, Knotek, Hyršl
Střída Sport Pardubice: Salfický – Kuťák, Šťastný, Fiala – Buchtele (C), Moučka, Brož, Procházka, Voženílek

Komentář k zápasu

V utkání proti Východočechům nastoupila posila z Velké Británie – Andrew Sillitoe. Ten hrál na souběžně hraném MS veteránů v Edenu a nechal se zlanařit k vyzkoušení české extraligy.

V samotném zápase šli jako první do vedení Pardubičtí, po přihrávce od Brože se v situaci dva na jednoho prosadil Jan Buchtele a otevřel skóre utkání. Odpověď si sešívaní připravili na začátku druhé čtvrtiny. Pardubické obraně unikl Marek Loskot, který dokázal najít skulinku mezi Salfického betony a srovnal stav zápasu.

Za tři minuty se na druhé straně ocitl v podobné situaci Martin Fiala, pro změnu zkusil střelu nad Brabcovu vyrážečku a byl úspěšný. Utkání pokračovalo v dobrém tempu, sešívaným se opět povedlo srovnat. Skvělou kombinaci dvojice Loskot – Kafka, zakončil do odkryté brány Pavel Mrňa. O chvíli později šla Slavia poprvé v zápase do vedení Petr Kafka se z obtížné pozice nemýlil.

Pak však přišli dva góly pardubických. Ranou pod víko se prosadil Jan Buchtele. Pak našel Šťastný před brankou opět Jana Buchteleho, ten zkompletoval hattrick a poslal Východočechy do vedení.

Za sedm minut se střelou z mezikruží prosadil Ronald Wurm a bylo pět srovnáno. Poslední branku utkání ale vstřelili hokejisté Pardubic. Po přihrávce od Brože se tečovanou střelou prosadil znovu Jan Buchtele. Sešívaní tedy ve velmi vyrovnaném zápase nakonec prohráli o gól.

Ohlasy trenérů

Ladislav Nový (IHC Slavia Praha): „Bylo to kvalitní vyrovnané utkání, které bylo i trochu zvláštní. Přestože jsme hráli doma, připadali jsme si jako na venkovním hřišti. Hodně náš pocit ovlivnilo konání mistrovství světa, které se hraje na trochu jiném povrchu a hra je pomalejší. Pardubice se mohli v tomto utkání spolehnout na Jana Buchteleho, který svoji výbornou hrou zápas rozhodl.“