IHC Night Birds Přerov – IHC Slavia Praha 4:9

Loskot posunul Slavii brankou čtyři sekundy před koncem na Final Four!

Loskot posunul Slavii brankou čtyři sekundy před koncem na Final Four!Druhé čtvrtfinále bylo ještě napínavější než to první. Když už se zdálo, že se duel prodlouží, vzal si kotouč Marek Loskot a čtyři sekundy před závěrečným hvizdem rozhodl o výhře sešívaných. Ti tak postoupili na Final Four, které se hraje v pražském Edenu. Slávisté tak mají jedinečnou možnost vyhrát mistrovský titul na domácím hřišti.

út 24.6., David Mencl

ČF2, neděle 22.6.2014
Mission Roller Brno - IHC Slavia Praha  5:6  (1:1, 2:1, 1:1, 1:3)
Zápis o utkání ke stažení
Branky a nahrávky: 7. L. Skácel (R. Skácel), 14. Vorel (Strýček), 24. Obdržálek (Jirkův), 29. Obdržálek (Kubica), 43. Brzobohatý (Strýček) – 6. Kafka (Mrňa), 22. Loskot (Mrňa), 27. Soldán (Bezouška), 43. Mrňa (Loskot, Kafka), 45. Mrňa (Loskot), 48. Loskot (Kafka) Rozhodčí: Obadal, Šiška. Vyloučení: 2:3. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:6.
Mission Roller Brno: Jirkův – Strýček, Kazlepka, L. Skácel, R. Skácel, Vorel, Obdržálek, Rosendorf, Kubica, Brzobohatý, Fiedler, Kachlík.
IHC Slavia Praha: Brabec – Tondr, Sem, Čížek, Kafka, Loskot, Mrňa, Wurm, Bezouška, Soldán.

Komentář k zápasu

Hráči Brna vstoupili do zápasu aktivně. Jako první ohrozil branku slávistického gólmana Daniela Brabce brněnský Roman Skácel, ale brankář Slavie jeho střelu zneškodnil. Do druhé šance Brna se pak dostal Marek Vorel, který si nabruslil před Brabcovu bránu, ale nedokázal kotouč zvednout nad jeho betony.

Gólový účet však nakonec otevřela Slavia, když v přesilovce napřáhl z levého kruhu Petr Kafka! Brno však za minutu dokázalo snížit. Lukáš Skácel vyslal na brankáře Brabce skrytou střelu.

Druhou čtvrtinu otevřela přesilovka Brna a z ní plynoucí gól brněnského Marka Vorla. Slavia dokázala vyrovnat až ve 22. minutě, kdy dotlačil puk do soupeřovy brány Marek Loskot. Soupeř ale opět trestal v přesilových hrách. Po krásném pasu brněnského brankáře Jirkůva se trefil Petr Obdržálek.

Ve třetí čtvrtině nejprve vyrovnal z dálky hráč Slavie Jan Soldán, ale následně po vyloučení slávisty Davida Sema vrátil Brnu vedení Petr Obdržálek.

Čtvrtá čtvrtina přinesla nervy drásající změny skóre. Nejprve přinesl klid na hokejky hráčům Brna Michal Brzobohatý, jehož gólem Brno odskočilo Slavii na rozdíl dvou branek. Ale sešívaní se nevzdali a dvěma bleskovými údery Pavla Mrňi posunuli zápas do prodloužení.

Čtyři vteřiny před koncem čtvrté čtvrtiny však přišel pro brněnské hráče šokující moment! Ačkoliv se všichni připravovali na prodloužení, útočníci Slavie Kafka a Loskot se vydali do soupeřova pásma a Marek Loskot střelou do horního růžku nasměroval Slavii vstříc bojům o titul na závěrečném turnaji Final Four!